Odobrena besplatna računalna edukacija za osnovne škole

Agencija za odgoj i obrazovanje (AOO) RH odobrila je 5 publikacija projekta ITdesk.info koje učenici mogu slobodno koristiti u sklopu predmeta Informatika i Tehnička kultura

Neprofitna udruga i nakladnik Otvoreno društvo za razmjenu ideja (ODRAZI) iz Zagreba je pokrenula projekt računalne e-edukacije sa slobodnim pristupom - ITdesk.info.

Korisnici mogu na tim stranicama savladati ili utvrditi osnovne računalne vještine i znanja, a pristup objavljenom materijalu je besplatan. Projekt je realiziran volonterskim radom, a materijali su uz, između ostalog, lokalizirani i recenzirani i na slovenski i srpski jezik i pismo.

Agencija za odgoj i obrazovanje (AOO) RH odobrila je 5 publikacija (od kojih je jedna za učenike slovenske nacionalne manjine, a 2 publikacije za učenike srpske nacionalne manjine), te da ih učenici u RH mogu slobodno koristiti kao pomoćno nastavno sredstvo u osnovnoj školi, u sklopu predmeta Informatika i Tehnička kultura (od 5.-8. razreda).

Na provedbi ovog dijela projekta je surađivalo ukupno 31 osoba i institucija iz neprofitnog, privatnog i javnog sektora, s područja Hrvatske, Srbije i Slovenije.

Na provedbi ovog dijela projekta ITdesk.info surađivalo je ukupno 31 osoba i institucija s područja Hrvatske, Srbije i Slovenije

Izvor: AOO

objavio: ANA Mravak-Obratov   datum: 6. 6. 2013.

LOGO ŠKOLE

« Kolovoz 2018 »